Choose your location to get a site experience tailored for you.

Remember my region and language settings

BCG Warszawa

Witamy w BCG

Jesteśmy międzynarodową firmą doradztwa strategicznego. Dzięki takim koncepcjom jak macierz BCG, krzywa uczenia się czy konkurencja w czasie, cieszymy się opinią lidera branży konsultingowej, który od 50 lat zmienia podejście biznesu do zarządzania. Współpracujemy z wiodącymi przedsiębiorstwami, wspierając je w budowaniu i utrzymywaniu przewagi konkurencyjnej.

BCG ma ponad 80 biur na świecie, w których pracują absolwenci najlepszych uczelni biznesowych i technicznych oraz programów MBA m.in. Harvard Business School, INSEAD, IESE czy London Business School.

Jesteśmy partnerem World Economic Forum, doradzamy organizatorom międzynarodowych regat Volvo Ocean Race oraz wspieraliśmy organizację Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Londynie. Współpracujemy także z organizacjami międzynarodowymi i pozarządowymi wspierając projekty na rzecz ochrony zdrowia i edukacji.

Poznaj kompetencje, historię BCG oraz rozwiązania, dzięki którym od 50 lat na całym świecie pomagamy zmieniać biznes.

BCG w Polsce

Biuro BCG w Warszawie działa od 1997 r. Jesteśmy jednym z najprężniej rozwijających się biur BCG na świecie. Pracujemy dla najbardziej prestiżowych klientów, w tym 8 z 10 największych firm w Polsce. Wspólnie tworzymy innowacyjne rozwiązania, które zwiększają ich przewagę konkurencyjną i przyczyniają się do sukcesu ich organizacji. Na czele warszawskiego biura BCG stoi Franciszek Hutten-Czapski wspierany przez zespół Partnerów i Dyrektorów.

Partnerzy

Franciszek Hutten-Czapski

Senior Partner & Managing Director

Senior Partner i Dyrektor Zarządzający The Boston Consulting Group w Warszawie. Kieruje praktyką doradztwa strategicznego dla sektora bankowego i ubezpieczeniowego. Absolwent Politechniki Warszawskiej, University of Surrey w Wielkiej Brytania oraz Université de Liège.

Marcin Kotlarek

Partner & Managing Director

Partner i dyrektor zarządzający w warszawskim biurze The Boston Consulting Group. Kieruje praktyką doradztwa strategicznego dla branży finansowej, sektora private equity i sektora dóbr konsumpcyjnych. Jest absolwentem MBA na Kellogg School of Management, stypendysta Fundacji im. Korada Adenauera, studiował na Uniwersytecie Europejskim we Frankfurcie.

Norbert Dworzyński

Partner & Managing Director

Norbert Dworzyński kieruje praktyką doradztwa strategicznego dla banków i firm ubezpieczeniowych. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej i prawa na Uniwersytecie Warszawskim, jako stypendysta Fundacji im. Stefana Batorego studiował na Uniwersytecie w Oxfordzie. Jest absolwentem programu MBA na Kellogg School of Management.

Robert Stanikowski

Partner & Managing Director

Partner i Dyrektor Zarządzający BCG w Warszawie. Od 20 lat związany z bankowością i ubezpieczeniami. Kieruje praktyką doradztwa w obszarze Technology Advantage w Europie Środkowo-Wschodniej. Współpracuje z zespołem BCG Digital Ventures, start-upowo-technologicznego ramienia BCG. Absolwent Politechniki Warszawskiej i programu MBA na Carlson School of Management, jako stypendysta programu BCG Ambasador pracował w USA.

Mirosław Godlewski

Senior Advisor

Senior Advisor BCG w Europie Środkowej. Kieruje zespołem doradztwa dla sektora TMT. Przed dołączeniem do BCG był prezesem Netia S.A., Opoczno S.A., GATX Polska, Pepsi-Cola Polska. Absolwent Politechniki Warszawskiej (Organizacja i Zarządzanie Przemysłem), programu MBA na Ashridge Business School i Advanced Management Program na Harvard Business School.

Oktawian Zając

Partner & Managing Director

Kieruje zespołem doradztwa dla sektora wydobywczego i dóbr przemysłowych oraz sprzedaży i dystrybucji. Specjalizuje się w projektach związanych z optymalizacją kosztów, fuzjami i przejęciami, poprawą efektywności, restrukturyzacją oraz strategią wzrostu. Do BCG dołączył w 2004 roku i w tym czasie przeprowadził kilkadziesiąt projektów strategicznych i operacyjnych dla czołowych przedsiębiorstw w Polsce, Ameryce i Azji. Twórca unikalnych modeli biznesowych, inicjator kilkunastu zakrojonych na szeroką skalę i skutecznie wdrożonych programów i inicjatyw efektywnościowych w największych krajowych i zagranicznych przedsiębiorstwach. Absolwent Politechniki Łódzkiej, University of Manchester oraz programu MBA na INSEAD (Francja, Singapur).

Marcin Jędrzejewski

Partner & Managing Director

Ekspert ds. rynku chemicznego i petrochemicznego. Dzieli czas pomiędzy Polskę i Bliski Wschód, gdzie realizuje projekty strategiczne dla firm z branży chemicznej. Absolwent Politechniki Warszawskiej oraz University of Calgary. Międzynarodowe doświadczenie zdobywał m.in. w Australii i Indiach.

Stephan Lehrke

Senior Partner & Managing Director

Partner The Boston Consulting Group w Warszawie i w Berlinie. Kieruje praktyką doradztwa strategicznego dla sektora energetycznego. Zarządzał szeregiem międzynarodowych projektów z obszaru wydobycia i handlu surowcami energetycznymi, produkcji energii oraz jej sprzedaży na rynku hurtowym i detalicznym. Ukończył politechnikę w Berlinie, jest absolwentem Stevens Institute of Technology w Hoboken, USA.

Ferdinand Varga

Senior Partner & Managing Director

Partner The Boston Consulting Group w Warszawie, w Budapeszcie i Dallas. Kieruje praktyką doradztwa strategicznego dla sektora energetycznego. Globalny ekspert w dziedzinie regulacji w branży energetycznej. Zarządzał szeregiem międzynarodowych projektów z obszaru wydobycia i handlu surowcami energetycznymi. Ukończył politechnikę w Bratysławie.

Martin Kalovec

Partner & Managing Director

Partner w BCG w Warszawie oraz w Pradze. Kieruje praktyką doradztwa strategicznego dla klientów z sektora telekomunikacyjnego. Jest absolwentem Uniwersytetu Stanford, posiada tytuł doktora nauk ekonomicznych, uzyskany na Uniwersytecie Karola w Pradze.

Dyrektorzy (Principals)

Aleksandra Sroka

Ekspert od bankowości, fuzji i przejęć, marketingu. Pracowała w USA, Europie Zachodniej i na Ukrainie. Studiowała m.in. Na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu i w Szwecji.

Łukasz Kowalczyk

Dyrektor w zespole doradztwa dla sektora bankowego i ubezpieczeniowego. Ekspert w obszarze rozwoju produktów i pricingu, zarządzaniu sprzedażą oraz transformacji firm. Absolwent Politechniki Warszawskiej.

Jacek Libucha

Kieruje zespołem doradztwa dla branży paliwowej i energetycznej. Absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej we Wrocławiu, Akademii Obrony Wybrzeża w USA oraz programu MBA na IESE Business School w Barcelonie. Jako oficer służył w jednostkach polskich sił zbrojnych w kraju i za granicą.

Kieruje zespołem doradztwa dla branży finansowej. Jako stypendysta programu "BCG Ambasador" pracował w Stanach Zjednoczonych. W ramach programu BCG Social Impact prowadził projekt doradczy dla Muzeum Historii Żydów Polskich "Polin".

Paweł Pawlik

Kieruje zespołem doradztwa dla Private Equity oraz Retail. Pracował w bankowości inwestycyjnej. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Marcin Nedwidek

Kieruje zespołem doradztwa dla sektora ubezpieczeniowego oraz bankowego. Ekspert w obszarze strategii, zarządzania sprzedażą, programów transformacji oraz fuzji i przejęć. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej, Vienna University of Economics and Business oraz programu MBA w London Business School.

Rafał Krzyżaniak

Kieruje zespołem doradztwa dla sektora bankowego. Ekspert do spraw fuzji i przejęć oraz procesów łączenia firm oraz systemów IT. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Singapore Management University. Jako stypendysta programu BCG Ambasador pracował w USA.

Raporty BCG

Poznaj naszych konsultantów

Międzynarodowy zespół BCG tworzy konsultantów, wywodzących się z różnych środowisk, ze zróżnicowanym doświadczeniem i wykształceniem. Są absolwentami zarządzania, ekonomii, biochemii, inżynierii, psychologii, filologii czy prawa. Doceniamy ich wyjątkowe talenty i zapewniamy wyjątkowe możliwości rozwoju.

W BCG pracuje wielu wybitnych absolwentów najlepszych uczelni, ramie w ramię z branżowymi specjalistami o wieloletnim doświadczeniu eksperckim. U nas zdobywają nowe umiejętności i rozwijają swoje zainteresowania z innych dziedzin. Niezależnie od zajmowanego stanowiska czy specjalizacji, wspólną cechą konsultantów BCG jest zaangażowanie w sprawy klienta i determinacja we wprowadzaniu pozytywnych zmian.

W warszawskim biurze BCG pracują absolwenci najlepszych uczelni biznesowych i technicznych oraz programów MBA m.in. Harvard Business School, INSEAD, IESE czy London Business School. Tym co nas wyróżnia jest wyjątkowa atmosfera. Każdy pracownik wie, że może liczyć na wsparcie i pomoc bardziej doświadczonych koleżanek i kolegów. Jesteśmy zgranym zespołem znajomych i przyjaciół. Wspólnie spędzamy czas na wyjazdach integracyjnych, imprezach i rozgrywkach sportowych.

Kariera w BCG

Witaj na stronie BCG! Znajdziesz tu wszystkie niezbędne informacje o procesie rekrutacji oraz nadchodzących wydarzeniach.

Praca w BCG to wielka biznesowa przygoda: tutaj poznasz specyfikę różnych branż, nauczysz się wyznaczać strategiczne kierunki rozwoju, współpracować z najlepszymi firmami i rozwiązywać problemy pracując ramię w ramię z najlepszymi menadżerami z całego świata.

Jeżeli masz pytania dotyczące procesu rekrutacji do warszawskiego biura, skontaktuj się z nami. Chętnie na nie odpowiemy.

Dział rekrutacji

Paulina Skrzypek
tel. 0 22 820 3600
e-mail: BCGWarsawRecruiting@bcg.com

Sonia Bartolik
tel. 0 22 820 3600
e-mail: BCGWarsawRecruiting@bcg.com

Zespół Rekrutacji

Paulina Skrzypek

Experienced Hires Recruiting

Paulina jest Koordynatorem w Zespole Rekrutacji. Przed dołączeniem do BCG przez kilka lat pracowała w międzynarodowej firmie świadczącej profesjonalne usługi doradcze, jak również dla Europejskiej Federacji Piłkarskiej. Paulina jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego oraz University of Edinburgh Business School.

Sonia Bartolik

Campus Recruiting

Sonia, podobnie jak Paulina jest Koordynatorem Rekrutacji. Przed dołączeniem do BCG, Sonia przez blisko 2 lata pracowała w największych firmach FMCG w Polsce budując ich wizerunek jako pracodawcy, wcześniej jako analityk w jednej z międzynarodowych firm konsultingowych. Tytuł magistra zdobyła w Szkole Głównej Handlowej oraz na Europejskim Uniwersytecie Viadrina.

Aleksandra Królak

Campus Recruiting

Ola dołączyła do BCG w 2014 roku, wcześniej zdobywając doświadczenie w międzynarodowej firmie doradczej, jednym z największych ubezpieczycieli w Polsce oraz rozwijając start-up. Ola z wykształcenia jest psychologiem z dyplomem Uniwersytetu Warszawskiego.

Proces Rekrutacji

Jak wygląda Proces Rekrutacji?

Rekrutacja do naszego biura trwa przez cały rok. Do aplikowania zapraszamy kandydatów o różnorodnych profilach wykształcenia.

Stałym elementem procesu rekrutacji jest kilka rund rozmów z konsultantami BCG. Rozmowy składają się z trzech głównych części. W pierwszej koncentrujemy się na CV oraz liście motywacyjnym kandydata. Druga to rozwiązanie interaktywnego case study, które pokazuje, jak wygląda praca w BCG. Trzecia, ostatnia część to czas na Twoje pytania i odpowiedzi, które możesz zadać naszym konsultantom.

Aplikując na stanowisko Visiting Associate lub Associate zostaniesz dodatkowo poproszony o rozwiązanie testu analitycznego.

Jak aplikować?

Aplikacje należy składać poprzez formularz online. Jednocześnie możesz aplikować maksymalnie do 3 biur BCG – Twój formularz zostanie przesłany automatycznie do wskazanych przez Ciebie lokalizacji.

Od kandydatów zainteresowanych programem praktyk oczekujemy CV, listu motywacyjnego w języku angielskim oraz wykazu ocen ze wszystkich lat studiów. Natomiast od kandydatów zainteresowanych aplikowaniem na stanowisko Senior Associate i Consultant oczekujemy CV i listu motywacyjnego w języku angielskim.

Wszystkie osoby zainteresowane pracą lub praktykami w BCG prosimy o załączanie do dokumentów aplikacyjnych poniższej klauzuli, która umożliwi nam kontakt z kandydatem w ramach obecnie prowadzonych oraz przyszłych procesów rekrutacyjnych w naszej firmie.

"I hereby give consent for my personal data included in my offer to be processed by BCG for the purposes of current and future recruitment processes (in accordance with the Personal Data Protection Act dated 29.08.1997; Journal of Laws of the Republic of Poland 2002 No 101, item 926 with further amendments)"

Na jakie stanowiska prowadzimy rekrutację?

Studenci studiów licencjackich oraz magisterskich – dołącz na program praktyk Visiting Associate

Osoby z doświadczeniem i/lub po studiach MBA – dołącz na pozycje Associate, Senior Associate lub Consultant

Osoby z doświadczeniem w zarządzaniu projektami i zespołem – dołącz na stanowisko Project Leader

Osoby w trakcie studiów MBA – dołącz na stanowisko Summer Consultant

Kontakt

Dane adresowe:
The Boston Consulting Group Sp. z o.o.
Zebra Tower
ul. Mokotowska 1
00-640 Warszawa

Recepcja
tel. +48 22 820 36 00
fax +48 22 820 36 36
e-mail: kontakt@bcg.com

Dział rekrutacji
Sonia Bartolik
tel. 022 820 3600
e-mail: BCGWarsawRecruiting@bcg.com

Relacje z mediami
Nina Hałabuz
tel. 507 00 3632
e-mail: halabuz.nina@bcg.com

Join

EN